İlimiz yeni bir markaya daha kavuştu. Türkiye Patent Enstitüsü’ne başvurarak “marka tescilini yaptırdığını açıklayan Osman Erşen, “Nefista”nın Burdur’un öz markası olduğunun altını çizdi.

BURDUR BİR MARKAYA KAVUŞTU

nefista-burdur

Osman Erşen, ilimize yeni bir marka daha kazandırdı. Burdurluları ilk defa 2008 yılında etsiz çiğköfte ile tanıştıran Erşen, Nefista’nın marka tescilini yaptırdı. Gazi Caddesi ve Bahçelievler Mahallesi Burdur Meslek Yüksek Okulu karşısına birer çiğköfte şubeleri açan Osman Erşen, Türkiye Patent Enstitüsü’ne başvurarak “Nefista” isimli marka tescili yaptırdı.

Gazetemiz Muhabiri H. İbrahim Kara’ya açıklamalarda bulunan Erşen, şimdiye kadar Centat ve Kampüs isimleri altında hizmet veren her iki şubenin bundan böyle “Nefista” olarak yoluna devam edeceğini kaydetti.

“Nefista”nın Burdur’un öz markası olduğunun altını çizen Erşen, “Nefista sizin markanız çünkü, başladığımız günden beri siz değerli müşterilerimizin eleştirilerini göz önünde bulundurarak baharat, salça, bulgur ölçülerimizde ve markalarında devamlı değişiklik yaptık. Ortaya Türkiye’nin en güzel çiğ köftesi “Nefista”yı çıkardık. Nefista çiğköftenin her aşamasında Burdurlunun katkısı olduğundan bu çiğ köfteye Burdur çiğköftesi, bu markaya da Burdur markası diyoruz.” diye konuştu.

-Osman ERŞEN

KALİTELİ MALZEME KULLANILIYOR

İlimizin yeni markaları arasında yerine alan “Nefista”da kullanılan malzemeler hakkında teknik bilgiler aktaran Osman Erşen, kaliteli malzemelerin kullanıldığına vurgu yaptı. Nefista’nın bulgur, isot, salça, sarımsak ve zeytinyağının en muhteşem uyumu olduğunu kaydeden Erşen, bu uyumu bozacak tarçın, yenibahar, zencefil ve benzeri diğer baharatların bulunmadığına dikkat çekti. Nefista’nın bulgur kıvamının ise ne çok sert ne de çok yumuşak olduğunu anlatan Erşen, bu nedenle mide hazmının kolay olduğunu ve lezzet bakımından daha makbul olduğunun altını çizdi.

“ULUSAL BİR MARKA OLACAĞIZ”

Merkezi Burdur olan Nefista’yı ulusal bir marka haline getirmeyi planladıklarını sözlerine ekleyen Osman Erşen, “Pek yakında Isparta, daha sonra diğer çevre illerde şube açılacağını söyledi. Bu hedef ve bu doğrultuda emin adımlarla ilerlediklerini söyleyen Erşen, esnaflığa yatkın olan gençlerimizi usta-çırak geleneğinde eğitip, meslek ve işletme sahibi yapmak istediklerini dile getirdi.

Nefista’nın kurulmasında maddi-manevi destekte bulunanlara teşekkür eden Erşen, Burdur’a yeni bir marka, yeni bir lezzet kazandırdıkları için mutlu ve gururlu olduklarını söyledi.